ecomax-14.jpg

ecomax 14

NOWOŚĆ na rynku - precyzyjna, polska wiertarka stołowa, powstała w kooperacji ASCO z niemieckim producentem MAXION. ­ Połączenie wieloletniego doświadczenia i know-how obu firm zaowocowało produktem wysokiej jakości, o znakomitym wyposażeniu:  

  • cyfrowy wyświetlacz prędkości obrotowej wrzeciona
  • bezstopniowa zmiana prędkości obrotowej poprzez wariator
  • zderzak głębokości wiercenia
  • osłona narzędzia
  • wygodna i pewna regulacja wysokości stołu poprzez przekładnię zębatą 
Parametry techniczne:
Model ECOMAX14
Wiercenie ciągłe do 13 mm
Wiercenie przerywane do 15 mm
Wrzeciono MK2
Głębokość wiercenia 70 mm
Wysięg 180 mm
Wrzeciono/Stół do 275 mm
Wrzeciono/Podstawa 415 mm
Powierzchnia stołu 250x220 mm
Średnica słupa 65 mm
Całkowita wysokość max. ­ 850 mm
Ciężar 63 kg
­Silnik wielobiegunowy 0,65/1,0 kW
Bezstopniowa zmiana obrotów - wariator 420-2100 obr/min

Precyzyjne, powtarzalne i bezbłędne wykonywanie pracy to wymagania stawiane wszystkim profesjonalnym warsztatom mechanicznym, stolarskim czy ślusarskim, ale nie tylko. Bardzo często uzyskanie precyzyjnego efektu jest również dążeniem osób majsterkujących w domu. Zarówno dla specjalistów, jak i amatorów polecana jest wiertarka stołowa ASCO MAXION ECOMAX 14, która gwarantuje wykonanie idealnych otworów pod kątem prostym, a jednocześnie ułatwia wykonanie pracy. Jest to wysokiej jakości wiertarka stołowa niemiecka, która zdobyła uznanie swoją dokładnością i nieniszczeniem powierzchni.

Profesjonalna wiertarka stołowa przemysłowa o różnorodnym zastosowaniu

ASCO MAXION ECOMAX 14 to przede wszystkim wysokiej klasy wiertarka stołowa przemysłowa, która znajdzie zastosowanie w profesjonalnym zakładzie stolarskim, ślusarskim, mechanicznym czy w innych gałęziach przemysłu produkcyjnego. Urządzenie sprawdzi się w firmach, których zadaniem jest tworzenie precyzyjnych elementów z zachowaniem powtarzalności. Maszyna pozwala wykonywać idealnie pod kątem prostym otwory o głębokości do 70 mm o dokładnie takich samych parametrach. Oznacza to, że w każdym materiale powstaną identyczne nawierty, a gotowe produkty nie będą różniły się między sobą.

Wiertarki stołowe to również świetne elementy wyposażenia domowych warsztatów i komórek. Sprzęt docenią majsterkowicze, którzy zajmują się wykonywaniem precyzyjnych konstrukcji. Żaden ręczny odpowiednik nie zapewni im możliwości uzyskania takiej prostoliniowości otworów. Manualne wiertarki trudno jest utrzymać pod kątem prostym, co sprawia, że niemal niemożliwe jest zapewnienie idealnej powtarzalności.

Wiertarka stołowa działa w sposób automatyczny, co wyklucza problem zruszenia wiertła i powstawania niedoskonałego efektu. Stanowi ona rozwiązanie kłopotu drżących rąk itp.

Wiertarka stołowa niemiecka – doświadczenie i najwyższa technologia

ASCO MAXION ECOMAX 14 powstała w wyniku połączenia sił dwóch firm, które w ciągu wieloletniej praktyki wypracowały wysokiej jakości technologię pozwalającą stworzyć idealną maszynę – łatwą oraz wygodną w obsłudze, niezawodną i osiągającą profesjonalny efekt pracy. Wiertarka stołowa niemiecka ECOMAX 14 została wyposażona w wydajny wielobiegunowy silnik, który umożliwia zmianę prędkości obrotu wiertła w trakcie wiercenia. Operator może wybierać między wartościami obrotowymi w przedziale 420 – 2100 U/min.

Wysoka moc jednostki napędowej umożliwia pracę z twardymi materiałami. Wiertarki stołowe tego typu świetnie nadają się do obróbki stali, żeliwa, aluminium, drewna, plastiku i innych materiałów.

Budowa wiertarki stołowej ECOMAX 14

Jest to tzw. wiertarka stołowa kolumnowa. Jak sama nazwa wskazuje, główną jej część stanowi kolumna. Jest to potężna rura, która zamontowana jest w masywnej podstawie umożliwiającej stabilne ustawienie. Do kolumny przymocowana jest głowica z wrzecionem. To, co wyróżnia pracę wiertarek kolumnowych stołowych, to nieruchomość głowicy w trakcie pracy. To właśnie dzięki temu możliwe jest wykonywanie powtarzalnych otworów pod kątem prostym.

Głowica jest częścią roboczą, w której znajduje się wiertło i mechanizm regulujący jego pracę. Porusza się ono w płaszczyźnie pionowej, gwarantując precyzję nawiertu.

Kolejnym ważnym elementem w budowie wiertarki stołowej jest stół roboczy, który bywa określany również mianem pulpitu. Jest on regulowany i umożliwia przesuwanie w taki sposób, by ustawić wiertło w dowolnym miejscu obrabianego przedmiotu. Ten z kolei jest przytwierdzany do pulpitu za pomocą specjalnych zacisków. Oczywiście wiercenie nie mogłoby się odbywać, gdyby w konstrukcji zabrakło silnika i elementów umożliwiających działanie napędu jak np. przekładnie pasowe itp.

To są najważniejsze robocze części tego typu urządzeń. Oczywiście na tym nie kończy się budowa wiertarki stołowej. Znajduje się w niej mnóstwo dodatkowych elementów, które pełnią funkcje ochronne maszyny lub mają za zadanie ułatwiać wykonywanie pracy. Są to m.in. osłony, blokady przesuwu silnika  czy głowicy, pokrętła, włączniki, wyświetlacz i wiele innych.

Wiertarka stołowa przemysłowa zapewnia komfortową pracę

Oprócz możliwości uzyskiwania precyzyjnych i powtarzalnych otworów olbrzymim plusem stołowych wiertarek przemysłowych jest łatwa i wygodna ich obsługa. Żeby wykonać nawiert, nie trzeba używać siły. Opuszczanie głowicy odbywa się przez swobodne obracanie pokrętła. Równie łatwa jest regulacja stołu roboczego, który został wyposażony w przekładnię zębatą.

ECOMAX 14 wyposażono w cyfrowy wyświetlacz, który w sposób czytelny przekazuje dokładne parametry aktualnej prędkości obrotowej wiertła oraz wskazuje uzyskaną głębokość otworu. Dzięki temu operator zyskuje możliwość dokładnej kontroli nad postępami prac.

Wiertarka stołowa ma również funkcję zderzaka głębokości. Oznacza to, że można ją zaprogramować na uzyskanie konkretnej długości otworu, a kiedy zostanie ona osiągnięta, maszyna przestaje wiercić. Dzięki temu nie dochodzi do błędów i można uzyskać dokładnie taki otwór, jaki potrzeba, z zachowaniem maksymalnej precyzji.

Our brands