img_5927.jpg

Obracarka wałów korbowych OWN

Stanowisko OWN 150/180 umożliwia obracanie wału o wadze maksymalnej do 60T i długości zależnej od dysponowanego miejsca, w zakresie od 0,5 do 8 obr/min a także impulsowe pozycjonowanie wału prawo/lewo z uwzględnieniem interwałów czasowych wynikających z charakterystyki termicznej silnika napędowego wrzeciona.

Wrzeciennik obracarki wraz z przekładnią i silnikiem posadowiony jest na dodatkowej podstawie, ustalającej wysokość osi wału nad łożem na 2100 mm. Mocowanie detalu odbywa się w uchwycie czteroszczękowym o max. średnicy tarczy fi. 1500 mm­­.

Stanowisko przeznaczone jest do ręcznej obróbki wykańczającej wałów korbowych składanych. Zapewnia precyzyjne i bezstopniowe utrzymanie obrotów wału w zakresie od 0,5 do 8 obr./min a także precyzyjne jego pozycjonowanie w obu kierunkach obrotu. Wysoki moment obrotowy układu napędowego wrzeciennika umożliwia bezproblemowe zerwanie tarcia przylgowego przy wałach o max. ciężarze 60 T.

Obroty oraz pozycjonowanie sterowane są z pulpitu operatorskiego usadowionego przy wrzecienniku. Układ sterowania wyposażony jest w system ostrzegania akustycznego i świetlnego na 3 sek przed uruchomieniem obrotów wrzeciona. Dodatkowo umożliwia szybkie wyhamowanie ruchu wału w przypadku zagrożenia.

Układ zasilania i sterowania silnikiem obracarki wykonany jest wg najnowszych technologi z wykorzystanie podzespołów i elementów renomowanych firm. Szafa sterownicza usadowiona jest w bezpośrednio za wrzeciennikiem obracarki. Zastosowana tarcza uchwytowa umożliwia mocowanie max. średnicy kołnierzy wału do 1300 mm średnicy zewnętrznej.

Parametry techniczne:
Max zakres mocowania uchwytu: 1300 mm
Max ciężar wału: 8100 mm
Wznios osi tarczy wrzeciennika: 60 t
Zakres obrotów wrzeciona: 0,5 - 8 obr/min
Moc układu napędowego: ok 75 kW
Moment obrotowy na wrzecionie: 65000 Nm
Masa całkowita: 22 t

Nasze marki