img_8666-2.jpg

Obróbka skrawaniem

Obróbka mechaniczna

Obróbka mechaniczna – profesjonalny park maszynowy oraz doświadczona kadra

Jednym z profili działalności firmy ASCO S.A.  jest  świadczenie usług w zakresie obróbki skrawaniem. Posiadamy park maszynowy,  przy pomocy którego jesteśmy w stanie obrabiać detale o dużych i skomplikowanych kształtach, z zachowaniem możliwie najwyższej jakości i dokładności obróbki. Proponujemy również doradztwo techniczne w celu wyboru optymalnych rozwiązań.  Gwarantujemy sprawność w działaniu  i krótkie terminy realizacji dzięki fachowej kadrze. Dzięki wysokiej klasy maszynom, w skład których wchodzą maszyny zarówno konwencjonalne, obrabiarki sterowane numerycznie jak również profesjonalne centra obróbcze, możliwe jest wykonywanie takich zabiegów obróbki skrawaniem jak: 

  • toczenie i wytaczanie 
  • frezowanie powierzchni detali o maksymalnych gabarytach 
6000 mm/2500 mm/900 mm (dł./szer./wys.)
  • wiercenie
  • szlifowanie płaszczyzn (na długości do 6000mm), wałków (do 1000 mm) itp.

Ponadto w oparciu o sprawdzonych partnerów jesteśmy w stanie zaoferować inne usługi w zależności od zapotrzebowania klienta.

W naszym zakładzie obróbka skrawaniem wykonywana jest z wykorzystaniem nowoczesnych, wydajnych i gwarantujących precyzyjną pracę maszyn. Nasz zespół tworzą wykwalifikowani fachowcy. Wszystkie urządzenia obsługiwane są przez doświadczonych specjalistów, którzy od lat wykonują rozmaite rodzaje obróbki skrawaniem.

Połączenie nowoczesnej i efektywnej technologii oraz wysokich kompetencji załogi to gwarancja uzyskania pożądanych rezultatów pracy. Dlatego obróbka mechaniczna w naszej firmie to pewność osiągnięcia precyzyjnie obrobionych elementów z zachowaniem powtarzalności.

Czym jest technologia obróbki skrawaniem?

Technologia obróbki skrawaniem polega na stopniowym usuwaniu nadmiaru materiału w celu nadania przedmiotowi pożądanego kształtu. Obróbka skrawaniem metali, jaką oferujemy, świetnie sprawdza się w gałęziach przemysłu, w których niezwykle ważne jest uzyskanie olbrzymiej ilości dokładnie takich samych elementów. Nasze usługi wyróżniają się wyjątkową precyzją.

W zależności od rodzaju obróbki skrawaniem wykorzystywane są noże lub dłuta. Dzięki ich pracy możliwe jest stworzenie produktu o określonej formie oraz rozmiarze z przedmiotu wyjściowego, jakim jest kawałek surowego materiału. Obróbka mechaniczna wykorzystuje dwa rodzaje ruchów. Jeden ma charakter obrotowy, a drugi to praca posuwowa. W zależności od technologii obróbki skrawaniem, mogą je wykonywać narzędzia lub przedmioty wyjściowe (surowy materiał).

Jakie są rodzaje obróbki skrawaniem?

W naszym zakładzie można zlecić każdy rodzaj obróbki skrawaniem metali. Świadczymy usługi z zakresu frezowania, toczenia oraz wytaczania, szlifowania i wiercenia:

- Frezowanie przeznaczone jest do precyzyjnej obróbki skrawaniem, w której ważne jest uzyskanie skomplikowanych kształtów z zachowaniem wysokiej dokładności. W trakcie tego procesu w ruch obrotowy wprawiany jest frez, czyli narzędzie odpowiadające za obrabianie, a w ruch posuwowy przedmiot poddany skrawaniu. Stosowane są dwa modele frezowania. We współbieżnym obróbka zaczyna się od ścierania grubych wiór, których obszerność maleje. Z kolei w wariancie przeciwbieżnym frezowanie rozpoczyna się od zerowego wióra, stopniowo zwiększającego swoją grubość wraz z postępowaniem pracy.

- Toczenie wykorzystuje ruch obrotowy obrabianego przedmiotu. Nóż tokarski pracuje z kolei ruchem posuwowym prostolinijnym. Oferowane jest toczenie zewnętrzne, określane mianem obtaczania, oraz wewnętrzne nazywane wytaczaniem.

- Szlifowanie to również obróbka mechaniczna. Jej zadaniem jest jednak nie tyle uzyskanie konkretnego kształtu z elementu wyjściowego, ile osiągnięcie pożądanego typu powierzchni. Chodzi o jej wygładzenie i usunięcie wszelkich niedoskonałości, jakimi są np. ślady rdzy, zarysowania itp. Odpowiednie narzędzie ściera stopniowo warstwę zewnętrzną do momentu zlikwidowania problemu.

- Wiercenie pozwala wykonać w obrabianym przedmiocie pożądane otwory o różnych długościach i średnicach.

Obróbka metali CNC – zapewniamy najwyższą jakość

Naszym celem jest zapewnienie klientom maksymalnego zadowolenia. Dlatego w naszym zakładzie wykorzystywana jest najbardziej precyzyjna obróbka metali CNC. Jest to tzw. praca numeryczna, którą komputerowo (automatycznie) wykonuje maszyna na podstawie danych wprowadzonych do specjalnego programu. W przeciwieństwie do tradycyjnej metody ręcznej, obróbka CNC nie jest uzależniona od sprawności operatora i wyklucza błędy wynikające np. z drżenia rąk. Właśnie dlatego obróbka skrawaniem CNC zapewnia powtarzalność tworzonych elementów na poziomie 100%.

Nowoczesne maszyny sterowane komputerowo działają automatycznie z olbrzymią precyzją. Zadaniem ich operatora jest wprowadzenie informacji do systemu. Specjalista tworzy projekt, który poddawany jest następnie szczegółowej edycji wg. specyfikacji dostarczonej przez kontrahenta. Dane przetwarzane są w programie, a gdy to nastąpi, mikrokomputer rozpoczyna właściwą pracę narzędzia z detalicznym przestrzeganiem parametrów podanych przez operatora. Obróbka metali CNC pozwala uzyskać przedmioty zgodne ze specyfikacją techniczną.

Nasze marki