Frezarko-nakiełczarka FWN300-4A

Obrabiarka FWN-300-4A to nowoczesna maszyna sterowana numerycznie, której konstrukcja powstała w oparciu o innowacyjną technologię obróbki opracowaną przez firmę ASCO wspólnie ze światowym potentatem na rynku narzędzi skrawających firmą SANDVIK.
 
Jej budowa pozwala na jednoczesna obróbkę obu końców odkuwki osi kolejowej z podziałem na różne etapy obróbki, z zastosowaniem stołu obrotowego sterowanego numerycznie, co pozwoliło na znaczące skrócenie procesu technologicznego.
 
Po jednej stronie maszyny względem stołu obrotowego znajduje się wrzeciennik o stałym nieprzesuwnym wrzecionie, w którym mocowane jest na stałe narzędzie do wydajnej obróbki walcowych końców osi. Wrzeciennik ten posiada posuw roboczy jedynie wzdłuż łoża maszyny, co wraz z jego dużą mocą i momentem, daje niezwykłą stabilność konstrukcji oraz wydajność procesu obróbki. Dodatkowo we wrzecionie jest możliwość montażu innych narzędzi, co w znacznym stopniu zwiększa uniwersalność obrabiarki.
 
Po drugiej stronie maszyny znajduje się mniejszy wrzeciennik sterowany w trzech osiach z magazynem narzędzi, pozwalający wykonać te operacje obróbcze, które wymagają mniejszych mocy a większej uniwersalności technologicznej.
 
Identyczny stan obrobionych końców osi po całym cyklu jest zagwarantowany dzięki obrotowemu stołowi, na którym mocowany jest przedmiot do obróbki.

Nasze marki

SPRZEDAŻ: +48 58 660 47 74 sales@asco.pl