Konstrukcje spawane

Konstrukcje stalowe – producent z doświadczeniem

Firma ASCO jest znana na rynku przemysłu metalowego w Polsce i Europie od wielu lat. Podstawowym zakresem naszej działalności jest spawanie i produkcja konstrukcji stalowych o różnym przeznaczeniu. Jako doświadczony producent konstrukcji stalowych gwarantujemy najwyższą jakość wyrobów oraz pełen profesjonalizm usług. Wykonujemy konstrukcje ze stali na indywidualne zamówienie, według konkretnych wytycznych klienta.

Nasza wykwalifikowana kadra pracowników to gwarancja stworzenia stabilnych i solidnych konstrukcji stalowych oraz ich bezpiecznego montażu w miejscu docelowym. Kierujemy usługi zarówno do dużych przedsiębiorstw, jak i mniejszych firm. Działamy w oparciu o obowiązujące przepisy i normy polskie oraz europejskie.

Zarówno produkowane, jak i spawane przez nas konstrukcje stalowe znajdują szerokie zastosowanie w różnych branżach. Z naszych usług często korzystają podmioty gospodarcze działające m.in. w przemyśle górniczym, energetycznym, kolejowym, a także przedsiębiorstwa zajmujące się wydobyciem ropy naftowej czy budową maszyn.

Konstrukcje stalowe na zamówienie

Zapewniamy kompleksową realizację usług w przypadku nawet najbardziej skomplikowanych projektów. Nasza oferta obejmuje cały proces budowlany, począwszy od sporządzenia kosztorysu i nakreślenia koncepcji, poprzez zaprojektowanie konstrukcji, jej wykonanie z prefabrykowanych elementów stalowych oraz montaż na budowie, aż po prace wykończeniowe. Udzielamy wsparcia w zakresie uzyskania niezbędnych zezwoleń oraz odbiorów. Oferujemy również profesjonalną opiekę powykonawczą.

Wykonujemy konstrukcje stalowe, bazując na nowoczesnych rozwiązaniach i technologiach. Powstałe konstrukcje i formy cechują się wysokim standardem użytkowania, bezpieczeństwem i funkcjonalnością. Wyróżniają się także najlepszymi parametrami. Po zakończeniu prac starannie szlifujemy oraz usuwamy ostre zakończenia i krawędzie w elementach.

Konstrukcje stalowe o różnym przeznaczeniu

Budujemy konstrukcje metalowe na zamówienie o różnym przeznaczeniu. W naszym portfolio znajdują się różnego rodzaju konstrukcje wielkogabarytowe, np. hale, kontenery budowlane, a także kanały wentylacyjne, słupy energetyczne czy konstrukcje wsporcze. Wykonujemy ponadto systemy pięter stalowych, aluminiowe kratownice oraz innego rodzaju sprzęty i formy ze stali, w oparciu o własny projekt lub szkic i dokumentację dostarczone przez klienta. Mamy doświadczenie w produkcji wielkoseryjnej, ale realizujemy także zlecenia pojedyncze.

Dysponujemy wytwórnią konstrukcji stalowych, która jest kompleksowo wyposażona w nowoczesne urządzenia i maszyny. Dzięki nim jesteśmy w stanie sprawnie i fachowo wykonać rozmaite projekty.

Spawanie konstrukcji stalowych

W ofercie naszej firmy znajduje się również spawanie konstrukcji stalowych. Posiadamy odpowiednie uprawnienia i certyfikaty, dzięki czemu możemy wykonywać usługi spawalnicze w szerokim zakresie materiałów, takich jak m.in. stopy aluminium, stal węglowa, stal nierdzewna oraz innych. Wszystkie prace realizujemy według surowych norm, m.in. EN 15085 i EN 3834. Oferujemy prace spawalnicze urządzeń, maszyn i konstrukcji budowlanych, m.in. podestów, barierek, belek, słupów i innych

Wykonujemy usługi spawania metodami MIG/MAG oraz TIG. Pierwszy sposób to technika polegająca na wytworzeniu łuku elektrycznego między surowcem a głowicą, przy czym materiał zostaje otulony osłonami gazów mechanicznych, takich jak np. aktywny chemicznie dwutlenek węgla albo obojętny argon. Metoda TIG polega z kolei na spawaniu materiału (np. stali nierdzewnej) przy wykorzystaniu elektrody wolframowej i osłony gazu szlachetnego obojętnego, zazwyczaj argonu.

Profesjonalne spawanie konstrukcji stalowych to technika, która stanowi jeden z najpowszechniejszych sposobów łączenia wyrobów z metalu. Pozwala na szybkie i proste wykonanie solidnych, niezawodnych połączeń, a także ich skuteczne zabezpieczenie przed korozją. Ciężar łączników jest mniejszy w porównaniu z połączeniami śrubowymi bądź nitowymi. Ponadto w połączeniach tych nie ma potrzeby montowania dużej liczby blach węzłowych, nakładów oraz innych elementów.

Nasze marki