Obróbka Staliwa

Jednym z najważniejszych kierunków działania firmy ASCO w zakresie produkcji wyrobów ze staliwa jest wielowymiarowa obróbka tego materiału. Posiadamy własny, nowoczesny, rozbudowany park maszynowy, pozwalający z odpowiednią precyzją przygotowywać najbardziej skomplikowane detale. W zakresie wyboru najlepszych metod obróbki staliwa służymy również naszym profesjonalnym doradztwem. Do współpracy zachęcamy firmy zainteresowane zarówno niskonakładowymi zleceniami, jak i klientów, dla których priorytet stanowi szybka, dokładna obróbka wielkonakładowych zamówień.

Przemysłowe obrabianie staliwa

Ze względu na swoją plastyczność, staliwo, szczególnie to o niskiej zawartości węgla, jest materiałem bardzo podatnym na różne formy obróbki. Za pomocą odpowiednich technologii oraz maszyn, którymi dysponujemy w naszej firmie, surowiec można dowolnie kształtować oraz nadawać mu pożądane wykończenie. Warto w tym miejscu dodać, że zarówno mechaniczna obróbka staliwa, jak i procesy termiczne nie powodują osłabienia naturalnej wytrzymałości stopu. Wszystko to sprawia, że staliwo stanowi jeden z najczęściej wykorzystywanych materiałów konstrukcyjnych w wielu dziedzinach i obszarach przemysłu.

Oferta firmy ASCO w zakresie kształtowania elementów staliwnych obejmuje pełen zakres obróbki skrawaniem, prowadzonej z wykorzystaniem nowoczesnych maszyn sterowanych numerycznie. Gwarantując zachowanie optymalnych parametrów wytrzymałościowych oraz konstrukcyjnych staliwa, wykonujemy takich usługi jak:

  • wytaczanie oraz toczenie CNC,
  • frezowanie staliwa,
  • wiercenie,
  • szlifowanie odlewów staliwnych.

Obróbka staliwa w ASCO – dlaczego warto?

Oprócz wymienionych powyżej wykonujemy także wiele innych form obróbki skrawaniem, dopasowanych do indywidualnych warunków danego zamówienia oraz wymogów konkretnej branży. Obok formowania mechanicznego, obróbka staliwa może mieć również charakter termiczny, umożliwiający jego swobodne kształtowanie, np. gięcie lub wyginanie. Niezależnie od wybranej metody, stosowane przez nas rozwiązania i technologie dają gwarancję uzyskania powtarzalnych, precyzyjnych i odpowiednio dopasowanych do wymogów klienta parametrów materiału.

Do każdego zamówienia podchodzimy w sposób indywidualny, zapewniając kompleksowe doradztwo oraz pomoc w wyborze optymalnych rozwiązań. Służymy również wsparciem projektowym, tworząc modele oraz plany obróbki. W celu uzyskania szczególnych informacji dotyczących przemysłowej obróbki staliwa zapraszamy do kontaktu z naszym biurem.

Nasze marki