Odlewy Aluminiowe

Aluminium należy do jednego z najczęściej wykorzystywanych materiałów. Na wykonane z niego przedmioty można natknąć się na każdym kroku. To zasługa wyjątkowych właściwości metalu, jest on bardzo lekki, a jednocześnie wyjątkowo wytrzymały, odporny na korozję, a przy tym elastyczny. Wykonane z niego odlewy aluminiowe mają bardzo duży wpływ na jakość produktu końcowego. Aby otrzymać wysokogatunkowy element, należy jednak skorzystać z pomocy specjalistów. Nasza firma dostarcza najlepsze rozwiązania w branży, wobec czego polecamy przyjrzeć się naszym usługom.

Gdzie znajduje zastosowanie odlewanie aluminium?

Wytworzone z aluminium części nadają się do wykorzystania w różnorodnych gałęziach przemysłu. Dobrym przykładem jest branża samochodowa oraz lotnicza. Samoloty i pojazdy naziemne składają się z setek części, które wymagają użycia nowoczesnych technologii, a także ochrony przed czynnikami zewnętrznymi (zwłaszcza deszczem i silnym promieniowaniem UV). Duże znaczenie ma też niewielka waga elementów. Właśnie dlatego odlew aluminium tak dobrze się sprawdza przy budowie aut i wszelkich statków powietrznych.

Oprócz tego części odlewowe można wykorzystać w elektrotechnice, medycynie, różnych dyscyplinach sportowych, a nawet w optyce. Jesteśmy gotowi podjąć się każdego, nawet najbardziej wymagającego zadania. Dzięki dużemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej możemy przeprowadzić odlewanie aluminium na najwyższym możliwym poziomie. I to dla każdej gałęzi przemysłu. Wystarczy zaproponować swój projekt, a zaangażujemy w niego wszystkie siły, co pozwoli szybko oraz precyzyjnie realizować zlecenie.

Zalety odlewów aluminiowych

Producenci decydują się na wykorzystanie elementów z aluminium ze względu na szczególne parametry odpornościowe. Materiał jest nie tylko odporny na rdzewienie, ale również na uszkodzenia mechaniczne. Zwłaszcza pęknięcia, wygięcia oraz złamania. Na dodatek odlewy z aluminium można wykończyć w taki sposób, aby na ich powierzchni powstały powłoki zwiększające poziom ochrony.

Równie ważna jest pielęgnacja materiału. Dotyczy to przede wszystkim elementów wystawionych na działanie różnorodnych czynników. Zwyczajny metal może przez to ulec szybkiemu zniszczeniu. Tymczasem odlewy aluminiowe wymagają jedynie minimalnej konserwacji, aby zachować swoje walory estetyczne. Stworzona w ten sposób – dla przykładu – ławka nie wymaga więc zbyt dużej uwagi ze strony użytkowników. Podstawowa konserwacja w zupełności wystarczy.

Aluminium jest też bardzo lekkim metalem. Wyprodukowane z niego części można więc zastosować w bardzo wielu konstrukcjach, w których liczy się utrzymanie niskiej wagi.

Odlew aluminium w nowoczesnym parku maszynowym

Posiadamy zaawansowane technologicznie maszyny markowych producentów. To dzięki nim oferujemy najwyższy poziom wykonania odlewów z aluminium. Ponadto możemy wykonać usługi z zakresu obróbki mechanicznej (frezowanie, toczenie, wytaczanie, wiercenie, szlifowanie i inne), co pozwoli wykończyć elementy w sposób zgodny z założeniami projektowymi. Na wyposażeniu znajdują się maszyny sterowane numerycznie oraz konwencjonalne. To daje nam szerokie możliwości w obróbce, co z pewnością docenią klienci poszukujący kompleksowych rozwiązań.

Odlewy z aluminium w wysokiej jakości i przystępnej cenie

Koszt wykonania usługi różni się w zależności od potrzeb klientów. Kierujemy się indywidualną wyceną. Pod uwagę bierzemy kilka czynników, takich jak rozmiary zamówienia, poziom skomplikowania projektu, konieczność obróbki CNC czy wykonanie dodatkowych badań na zamówienie. W związku z tym zapewniamy najlepszy stosunek ceny do jakości, a nasi klienci nie przepłacają za odlewy niezbędne w ich przedsiębiorstwach.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego wszystkich zainteresowanych naszymi usługami. Odpowiemy na każde pytanie związane z odlewem aluminium. Nasi przedstawiciele podzielą się też swoim doświadczeniem, aby zaproponować najkorzystniejsze z punktu widzenia klienta rozwiązania. Zachęcamy więc do zadawania im pytań i skorzystania z naszej oferty.

Nasze marki