Obróbka Detali

Obróbka mechaniczna detali to, inaczej mówiąc, skrawanie. Usługę tą wykonujemy za pomocą specjalistycznych maszyn, umożliwiających uzyskanie detali nawet o bardzo skomplikowanych kształtach. Niezwykle precyzyjny sprzęt oraz doświadczona i odpowiednio wykwalifikowana kadra pozwalają nam zagwarantować najwyższą jakość, a także krótkie terminy realizacji. Jesteśmy w stanie zapewnić również odpowiednie wsparcie techniczne, polegające przede wszystkim na pomocy w wyborze optymalnych rozwiązań w przypadku danego zlecenia.

Na czym polega obróbka detali?

Skrawanie metali należy do najbardziej popularnych form obróbki, służącej przygotowaniu idealnych materiałów, wykorzystanych później np. do produkcji części pojazdów. Używa się do tego procesu specjalnych maszyn i narzędzi, jak frezarki, tokarki, szlifierki oraz wiertarki, choć obecnie coraz częściej ich rolę przejmują nowoczesne urządzenia CNC, gwarantujące jeszcze większą precyzję w produkowaniu detali. Za ich pomocą odbywa się skrawanie, czyli usuwanie naddatku surowca, dzięki czemu uzyskuje się detale o określonych kształtach oraz wymiarach. Z tego względu technologia ta bywa nazywana obróbką ubytkową. Prawidłowe ustawienie maszyny, zgodne z dostarczoną dokumentacją, pozwala na bardzo dokładne i precyzyjne zrealizowanie całego procesu, praktycznie eliminując ryzyko błędów. Czas trwania zależy od rodzaju materiału, głównie jego podatności na przekształcenia, od wielkości elementów, stopnia obróbki, a także ilości serii wytwarzanych na podstawie jednego programu.

Jakie jest zastosowanie obróbki detali?

Mechaniczna obróbka metalu znajduje bardzo szerokie zastosowanie, począwszy od hurtowej produkcji elementów na potrzeby danego produkty, a kończąc na indywidualnych zamówieniach. W przypadku tych ostatnich należy zwrócić się do specjalnego zakładu, takiego jak nasz, w którym realizowane są także pojedyncze zlecenia. Niektóre elementy, zwłaszcza produkowane dla przemysłu mechanicznego lub stoczniowego, wymagają dostarczenia starannie przygotowanej dokumentacji, spełniającej obowiązujące aktualnie normy. Obróbka detali pozwala na przetworzenie surowca w taki sposób, aby przybrał dowolny kształt i rozmiary, z precyzyjnie oddanymi detalami. Dzięki temu można stworzyć elementy o niemalże dowolnym charakterze i przeznaczeniu, nadające się do zastosowania w każdej branży, nie tylko związanej z przemysłem oraz konstrukcją maszyn, choć takie realizacje zdarzają się najczęściej. Nasza firma podejmie się każdej obróbki detali, jaka będzie możliwa z użyciem naszego rozbudowanego parku maszynowego.

Our brands