Odlewy Staliwne

Dzięki długoletniej obecności na rynku oraz współpracy z renomowanymi partnerami ASCO oferuje kompleksowe usługi w zakresie odlewania staliwa. Własny park maszynowy oraz wiedza i doświadczenie zatrudnianych specjalistów pozwalają nam podejmować się nawet najbardziej niestandardowych zleceń na odlewy staliwne. Do współpracy zapraszamy podmioty funkcjonujące m.in. w przemyśle maszynowym, górnictwie, branży hutniczej czy budowlanej. Realizujemy nie tylko wielkonakładowe zamówienia, ale także pojedyncze egzemplarze, zarówno na bazie gotowych specyfikacji, jak i indywidualnie opracowanych projektów. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Staliwo – właściwości i zastosowanie materiału

Wieloskładnikowy stop żelaza z węglem, którego zawartość nie przekracza 1,5% - tak w skrócie brzmiałaby najprostsza definicja staliwa. Surowiec ten, niepoddany obróbce plastyczniej posiada nieco niższe właściwości fizyczne oraz chemiczne niż stal, gdyż odlewy ze staliwa wyróżnia gruboziarnistość oraz obecność pustek międzykrystalicznych. Materiał charakteryzuje się natomiast lepszymi właściwościami mechanicznymi niż żeliwo, wykazując bardzo dobrą obrabialność plastyczną, a w przypadku odmian o zawartości węgla poniżej 0,25% - także odpowiednią spawalność. Ze względu na skład, wykorzystywane w przemyśle staliwa dzieli się na:

  • węglowe – zawierają jedynie zanieczyszczenia z przerobu hutniczego oraz zwykłe składniki,
  • stopowe – wyróżniają je dodatkowo wprowadzane domieszki stopowe, np.: manganowe, manganowo-krzemowe, chromowe, chromowo-molibdenowe czy żaroodporne.

Odlewy staliwne i ich zastosowanie

Szereg branż wykorzystuje staliwo ze względu na jego wysokie parametry mechaniczne oraz możliwość obróbki. Zastosowanie odlewów ze staliwa dotyczy m.in. produkcji części do pojazdów i maszyn, które muszą pracować w szczególnie trudnych warunkach. Końcowy produkt może zostać łatwo dopasowany nawet do nietypowego projektu, co dodatkowo zwiększa skalę zastosowania, jaką charakteryzują się produkty i odlewy ze staliwa. Nasza firma zapewnia kompleksową obsługę w zakresie produkcji elementów staliwnych dla przedsiębiorstw z branży górniczej, energetycznej, gazowniczej, komunalnej, motoryzacyjnej, jak również dla hutnictwa, przemysłu stoczniowego czy branży budowlanej.

Odlewy staliwne – oferta ASCO

Realizujemy różne rodzaje odlewów staliwnych, w zależności od indywidualnych potrzeb naszych klientów. Każda realizacja charakteryzuje się szczegółowym dopasowaniem do projektu zamawiającego oraz możliwością wykonania kompletnej obróbki plastycznej, mechanicznej i termicznej staliwa. Wielką zaletą skorzystania z naszych usług są wysoka precyzja oraz powtarzalność wykonywanych firm, zarówno jeżeli chodzi o realizacje wieloseryjne, jak i jednostkowe lub średnionakładowe zamówienia.

Oferta ASCO obejmuje m.in.:

  • korpusy ze staliwa,
  • łożyska oczkowe,
  • stopki,
  • wiele innych elementów, produkowanych zgodnie z aktualnymi normami krajowymi oraz europejskimi.

Dodatkowo jesteśmy w stanie wykonać dedykowany projekt odlewu oraz przeprowadzić dodatkowe badania materiału.

Dzięki temu, że odlewanie staliwa w naszym zakładzie ma charakter kompleksowy i ciągły, jesteśmy w stanie skrócić czas realizacji zamówienia do niezbędnego minimum. Nowoczesne linie maszynowe oraz stale poszerzana wiedza naszych pracowników pozwalają nam wykonywać produkty o najbardziej nietypowych parametrach i właściwościach mechanicznych. Zapewniamy również wsparcie przy projektowaniu CAD oraz 3D, gwarantując optymalne dopasowanie projektu do wymogów danego zamówienia.

Dlaczego warto nam zaufać w zakresie odlewania staliwa?

Doświadczenie, wiedza oraz nieustannie unowocześniany park maszynowy to tylko niektóre powody, dla których warto skorzystać z naszej oferty. Produkowane przez nas odlewy staliwne to gwarancja powtarzalności, najwyższej jakości wykonania oraz precyzyjnej obróbki wykonywanej na miejscu. Zachęcamy do kontaktu w celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących procesu odlewania staliwa oraz warunków realizacji konkretnego zamówienia.

Our brands