Odlewy Żeliwne

Odlewnictwo w zakresie żeliwa jest jedną z najpopularniejszych usług na świecie. Wbrew pozorom z materiału nadal korzysta się powszechnie w różnorodnych gałęziach przemysłu. Odlewy żeliwne przydają się m.in. do produkcji skrzyni biegów, tarcz hamulcowych, kadzi, pieców, kaloryferów, rur, wpustów ulicznych i do wielu innych przedmiotów wymaganych przez współczesny świat. Dlatego właśnie nie mogło zabraknąć u nas usługi wykonania odlewów z tego wysokowęglowego stopu żelaza z węglem.

Na czym polega odlewanie żeliwa?

Technologia wykonywania odlewów nie zmieniła się od lat. Uległa jednak znacznemu przyspieszeniu oraz zwiększeniu jakości wytwarzania dzięki nowoczesnym narzędziom, którymi dysponuje również nasza firma.

Na samym początku zbieramy podstawowe informacje na temat projektu. To podstawa niezbędna do tego, aby przygotować rysunek konstrukcyjny oraz dobrać odpowiedni rodzaj żeliwa (np. sferoidalne czy szare). Dopiero wtedy przystępujemy do przygotowania modelu, który przybiera kształt zewnętrzny odlewanego przedmiotu. Niezbędna jest również forma wytwarzana z piasków, glin formierskich i im podobnych surowców.

Materiały formierskie dobieramy na podstawie ich właściwości. Muszą być plastyczne, odporne na wysoką temperaturę, cechować się właściwą spoistością cząstek oraz przepuszczalnością gazów, a także łatwym oddzielaniem masy od odlewu. Nie mniejsze znaczenie ma możliwość ponownego użycia materiałów formierskich.

Metod formowania (oraz rodzajów mas) jest zbyt wiele, aby opisać je w tym miejscu. Możemy jednak zagwarantować, że zawsze wybieramy najkorzystniejsze dla naszych klientów rozwiązanie. Oznacza to, że otrzymany odlew żeliwny będzie wyróżniał się znaczącą wytrzymałością, precyzyjnością w zakresie wymiarów i gładką powierzchnią. To właśnie dlatego znajdzie swoje zastosowanie w tak odmiennych od siebie branżach, jak jubilerstwo czy mechanika samochodowa.

Dodatkowa obróbka mechaniczna odlewów żeliwnych na zamówienie

Nierzadko przygotowane formy odlewnicze potrzebują obróbki mechanicznej, aby spełniły wymagania i pasowały do planowanej konstrukcji. To jedyny sposób na stworzenie elementu zgodnego z oczekiwaniami. Nasi klienci nie muszą szukać firmy, która by się tym zajęła. Oferujemy kompleksową usługę. Oznacza to, że odlewanie żeliwa obejmuje też obróbkę mechaniczną i pozostałe czynności potrzebne do tego, aby produkt przybrał odpowiednią formę.

Element może zostać poddany zabiegom konwencjonalnym oraz procesom sterowanym numerycznie. Ponadto proponujemy skorzystanie z naszych zaawansowanych centrów obróbczych, które umożliwiają precyzyjne i bezbłędne wykonanie wytaczania, toczenia, frezowania powierzchni, wiercenia i szlifowania płaszczyzn, a nawet wałków. To tylko przykład tego, do czego możemy użyć posiadane maszyny. Jeśli na wymienionej liście nie ma procesów, których Państwo potrzebują, wystarczy nam to zasygnalizować. Mamy szerokie kontakty biznesowe, które pozwalają nam zaoferować inne usługi potrzebne do realizacji zlecenia.

Profesjonalne odlewy żeliwne na zamówienie

Dysponujemy rozbudowanym parkiem maszynowym, który został wyposażony w najnowsze urządzenia markowych producentów. Dla naszych klientów jest to gwarancją wykonania odlewów żeliwnych na światowym poziomie. Co więcej, dzięki dostępowi do najlepszych rozwiązań w branży możemy podjąć się wykonania dosłownie dowolnego projektu. Z przyjemnością przygotujemy odlew żeliwny o skomplikowanych kształtach czy nietypowych wymiarach. Pod tym względem nie mamy wielu ograniczeń.

Ponieważ zajmujemy się nie tylko odlewaniem żeliwa, ale również produkcją i usługami naprawczymi, możemy obsłużyć Państwa firmę kompleksowo. Z pewnością pomożemy w rozwiązaniu wszelkich problemów. Na dodatek służymy fachowym doradztwem i pomocą w eksploatacji wyprodukowanych elementów.

Odlew żeliwny w doskonałej cenie

Nasz profesjonalizm objawia się nie tylko w jakości i wszechstronności oferty, ale również w proponowanych cenach. Koszt usługi wykonania odlewów żeliwnych na zamówienie obliczamy indywidualnie. Pod uwagę bierzemy np. rozmiary zamówienia, stopień skomplikowania docelowego elementu czy rodzaj wykorzystanego materiału. Dzięki temu nasi klienci mają pewność, że płacą dokładnie za to, czego potrzebują dla swojego przedsiębiorstwa.

Podczas rozmowy telefonicznej lub mailowej odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące oferty oraz potencjalnej współpracy. Serdecznie zachęcamy do kontaktu, aby dowiedzieć się więcej. Zaproponujemy najlepsze rozwiązania w zakresie odlewania żeliwa i wszystkich kwestii z tym związanych.

Our brands